Переклад Івана Хоменка, Друга книга Хронік - розділ 14 читає Ігор КозловАса 1-4; укріплення 5-6; війна проти кушіїв 7-14

1 Аса чинив, що було добре й довподоби Господеві, Богові його:
2 скасував чужоземні жертовники й узвишшя, розбив стовпи й порубав ашери,
3 і звелів юдеям шукати Господа, Бога своїх батьків, і чинити закон та заповіді.
4 Зруйнував також по всіх містах юдейських узвишшя й стовпи на честь сонця. І спокій був за нього в царстві.
5 Побудував міста-твердині в Юдеї, бо край був спокійний, і не було в нього війни за тих років, Господь бо дав йому спокій.
6 І сказав він до юдеїв: «Збудуймо ці міста й обведімо їх мурами з баштами, брамами та засувами, поки земля ще наша, бо ми шукали Господа, Бога нашого; ми шукали його, і він дав нам спокій з усіх боків.» От і будували вони, й діло йшло добре.
7 Було ж у Аси військової сили: з коліна Юди 300 000 мужів, озброєних щитом та списом, а з коліна Веніямина 280 000, озброєних щитом і лучників. Всі вони були відважні вояки.
8 Виступив проти них Зерах кушій з військом числом 1 000 000 і 300 колісниць, і дійшов до Мареші.
9 Аса вийшов проти нього, і вишикувались до бою в долині Зефата на північ від Мареші.
10 Аса візвав до Господа, Бога свого, й сказав: «Господи! Ніхто не може допомогти, як ти, у битві між сильним та малосилим! Допоможи ж нам, Господи, Боже наш, бо ми на тебе поклались і твоїм іменем вийшли проти цієї великої сили. Господи! Ти Бог наш: нехай не переможе тебе чоловік!»
11 І Господь розбив кушіїв перед Асою й перед Юдою, і кушії повтікали.
12 Аса й військо, що було при ньому, гналися за ними аж до Герари, і з кушіїв полягло стільки, що в них не зосталось і душі живої, бо вони були розбиті в порох Господом та його військом. І здобичі забрано велику силу.
13 Вони завоювали також усі міста навкруги Герари, бо на них найшов страх від Господа; і пограбували всі міста, бо було там багато здобичі.
14 Так само напали на шатра зо скотом і, забравши силу овець та верблюдів, повернулися в Єрусалим.