Переклад Івана Хоменка, Левіт - Розділ 4 читає Ігор КозловПокутні жертви за гріх: первосвященика 1-12; громади 13-21; князя 22-26; мирянина 27-35

1 Господь сказав Мойсеєві:
2 «Промов до синів Ізраїля так: Коли хтось ізгрішить ненароком проти котрої-будь заповіді Господньої і зробить щонебудь, чого не годиться робити,
3 і якщо згрішить помазаний священик, і провина спаде на народ, то за гріх свій, що ним провинився, жертвуватиме Господеві за покуту молодого бичка без вади.
4 Він приведе бичка перед Господа до входу в намет зборів і покладе руку йому на голову та й заріже його перед лицем Господнім,
5 а помазаний священик візьме дещо крови бичка, внесе до намету зборів
6 і, вмочивши палець свій у кров, бризне нею сім разів перед Господом до завіси святині.
7 І священик намастить кров'ю роги кадильного жертовника, що стоїть перед Господом у наметі зборів, і виллє всю решту крови з бичка до підніжка жертовника всепалення, що коло входу в намет зборів.
8 Увесь же тук із бичка, принесеного в жертву за гріх, повиймає з нього: тук, що вкриває нутрощі, й ввесь жир, що на нутрощах;
9 і обидві нирки з туком, що на них, та що по боках, а чепець над печінкою й над нирками нехай відкине,
10 так, як то виймається з бика мирної жертви, - і воскурить усе те священик на жертовнику всепалення.
11 Шкуру ж із бичка й усе його м'ясо, з головою, ногами, нутрощами й калом, -
12 усього бичка винесе геть із табору на чисте місце, де висипають попіл, та й спалить його на дровах вогнем; на попелищі спалять його.
13 Як же вся громада Ізраїля згрішить ненароком, і гадки не маючи про щось грішне, і сподіє щось, чого не годиться робити, що заповіді Господні забороняють, і провиниться,
14 і коли гріх, що допустилась його, виявиться, - громада принесе в жертву за гріх бичка. Вона приведе його перед намет зборів.
15 І старші в громаді покладуть руки на голову бичкові, перед Господом, і заріжуть його перед Господом.
16 Тоді помазаний священик внесе кров із бичка до намету зборів,
17 вмочить свій палець у кров і бризне нею сім разів перед Господом до завіси святині,
18 й намастить кров'ю роги жертовника, що перед Господом у наметі зборів, і всю решту крови з бичка виллє до підніжка жертовника всепалення, що коло входу в намет зборів;
19 тук же ввесь вийме з нього й воскурить на жертовнику.
20 Він зробить з цим бичком так само, як зробив із бичком, принесеним за гріх власний, -так само зробить із ним, Отак і зробить за них священик покуту, і проститься їм.
21 Бичка ж винесуть геть із табору й спалять, як було спалено першого бичка; це жертва за гріх громади.
22 Коли ж ізгрішить князь і сподіє ненароком щось, чого не годиться робити, що забороняють заповіді Господа Бога його, й провиниться,
23 і як стане свідомим гріха, що ним ізгрішив, - має принести в жертву козла, самця без вади.
24 Він покладе руку на голову козлові та й заріже його там, де ріжуть жертву всепалення перед Господом: це жертва за гріх.
25 Священик візьме на палець трохи крови з жертви за гріх і помастить роги жертовника всепалення, а кров його виллє до підніжка жертовника всепалення.
26 Тук же його воскурить увесь на жертовнику як тук мирної жертви. Так зробить священик покуту за його гріх, і проститься йому.
27 Коли ж хтось із простого люду ненароком ізгрішить і сподіє щось, чого не годиться робити, що забороняють Господні заповіді, та й провиниться,
28 і як стане свідомим гріха, що ним ізгрішив, - має принести в жертву козу без вади, самицю, за гріх, що ним згрішив.
29 Він покладе руку на голову жертви за гріх та й заріже її на місці всепалення,
30 а священик візьме пальцем її крови та й помастить роги жертовника всепалення, всю решту ж крови виллє до підніжка жертовника всепалення.
31 Він вийме з неї увесь тук, як то виймається в мирної жертви, і священик воскурить його на жертовнику як приємний запах для Господа. Так зробить священик покуту за нього, й проститься йому.
32 Якщо принесе в жертву за гріх ягня, то нехай принесе самичку без вади.
33 Він покладе руку на голову жертви за гріх та й заріже її в покуту на місці, де ріжуть жертву всепалення;
34 священик же візьме пальцем крови її та й помастить роги жертовника всепалення, всю решту ж її крови виллє до підніжка жертовника всепалення.
35 Він вийме ввесь тук її, як виймається тук у ягняти мирної жертви, і священик воскурить його на жертовнику для жертв Господеві. Так зробить священик покуту за його гріх, що ним ізгрішив, і проститься йому.»